לכאורה הסיפור של הפודקאסט הוא משעמם. כי בבסיסו פיצ’ר טכנולוגי שנולד בבלוגספירה ובו ניתן היה לקבל בדחיפה (RSS) קבצי אודיו ישירות לתוך נגן ה- IPOD לכשהם מתעדכנים במערכת תוכן (בלוג). כל זה היה נחלתם של גיקים ומאמצים מוקדמים של טכנולוגיה באמצע שנות ה- 2,000 כשבאותה התקופה מדובר היה בשיא של חדשנות.

אך במבט חטוף לאחור ניכר שהסיפור של הפודקאסט הוא גדול. ומדובר בעוד מהפיכה שביצע האינטרנט כשלקח התנהגות ומדיה ישנה ופרץ את הגבולות שלה לכדי מדיום חדש. כך שבעצם הפודקאסט עשה לרדיו את מה שהצפיה הישירה עשתה לטלוויזיה.

יש פודקאסטים בכל נושא ושפה שאתם יכולים לחלום עליה, ואני ממליץ לכם לשלב האזנה בפעילויות היומיום: ריצה, נסיעה, במכון כושר ואולי אפילו כתחליף לקריאה בעיתון/ספר.

ריכזתי עבורכם 4 פודקאסטים שאני אישית אוהב והם נקודת מפתח מצוינת לעולם הזה. ובתקווה יפתחו לכם את התאבון לנבור בגוגל ולחפש את הפודקאסט שיענין אתכם:

השבוע – פודקאסט על סטארטאפים

קבלו הצצה למה שקורה באומת הסטארטאפים והזדמנות ללמוד על הקמה והרצה של מיזמים על כל המרכיבים והמורכבויות. בכל פרק מתארחת דמות עיקרית מהאקו-סיסטם שמתמחה ומסבירה אספקט ספציפי.

http://www.shavua.net/

 

עושים היסטוריה עם רן לוי

לא סתם הוא הפודקאסט המושמע ביותר בארץ ותמצאו אותו בכל רשימת המלצות. תמצאו בו שילוב טוב של מדע, טכנולוגיה וקצת היסטוריה.

http://www.ranlevi.com/

הפודיום

אם אתם מתעניינים במה שקורה בעולם הספורט ולא נהנים מהגסות של תוכניות הספורט ברדיו, הפודקאסט הזה הוא בשבילכם.

https://soundcloud.com/thepodiumil/

גארי ווינרצוק (אנגלית)

בפודקאסט תמצאו טונות של טיפים, מידע שימושי, והשראה ליזמים ואנשי פרסום. הוא בעצם מתרגם את התכנים שעולים בערוצי המדיה השונים לפורמט אודיו על גבי מספר פלטפורמות האזנה.

https://www.garyvaynerchuk.com/the-askgaryvee-show-podcast/