וורדפרס חוגגת היום את השחרור של גרסא 2.7 ואנחנו בבלינק מאוד מתרגשים. רוב האתרים והבלוגים שבנינו פועלים על וורדפרס, ובאופן אישי אני חושב שמדובר באחד מהפרויקטים המוצלחים בקוד הפתוח, ובכלל.

התגובות ברחבי הרשת לגרסה האחרונה מפרגנות מאוד, וב-RWW נותנים על כך פרשנות מעניינת:

But for as impressive as the new release is, I’d offer that the positive reception has less to do with the technology and the functionality. I think it’s far more visceral than that. I’d say it has more to do with the fact that users felt that the WordPress interface team – led by recent Automattic addition Jane Wells – listened to their concerns and worked to resolve them. What’s more, they allowed users to be involved throughout the development process.

מעבר לנושא הפתיחות ושיתוף הצרכנים, מדובר לא מעט בעת האחרונה על היתרונות של שימוש בקוד פתוח בתקופה של מיתון. הנה כמה דעות מרחבי הרשת בנושא:

הנקודות העיקריות לטעמי:

  1. אי-תלות: כשאינכם משתמשים בתוכנת קוד פתוח וספק התוכנה שלכם נעלם מהשוק, אתם בצרה צרורה. קוד פתוח מאפשר לכם לפנות לקהילה גדולה של מפתחים ומשתמשים ולמצוא את המומחה הבא שיסע לכם לתחזק ולנהל את המערכת שלכם.
  2. נגישות: הרבה יותר קל להתחיל עם פיתוח בקוד פתוח. גם אם ההתאמה לצרכי המערכת תדרוש שעות פיתוח רבות, ההתקנה הראשונית תהייה זריזה, ובחינם.
  3. מחיר: נכון, קוד פתוח לא תמיד אומר “חינם”, אך ברוב המקרים יהיה זול יותר בצורה משמעותית מפיתוח מקביל שאינו בקוד פתוח.

לא פלא אם כן, שדווקא בתקופת של שפל כלכלי, חברות הקוד הפתוח מציגות רווחי שיא.