02.06.2015 | אדוה קירש,

הטבלה לא משקרת: הוידאו בפייסבוק צומח בענק, על חשבון יוטיוב. אומנם מדובר רק בתחילת הדרך של הוידאו בפייסבוק אבל המגמה ברורה היקף הצפיות עולה ורמת החשיפה גדלה במאות אחוזים. נתונים ראשונים מביזנס אינסייד הישר מכנס Engage במיוחד עבורכם.

המסקנה הפרקטית החשובה ביותר מהנתונים על צמיחת הוידאו בפייסבוק, היא שכל תוכן וידאו צריך לעלות לפייסבוק באופן ישיר כדי ליהנות מחשיפה אורגנית גבוהה יותר – וכדי לקבל מספר גבוה יותר של שיתופים. בנוסף, מתברר שרק 5% מהפוסטים בפייסבוק הם וידאו, מה שאומר שהפלטפורמה עדיין לא מוצפת בסרטונים ושזה הזמן להתבלט ברשת החברתית באמצעות סרטונים.

צוללים למספרים: כל הנתונים והפרשנויות

למרות שכמויות סרטוני הוידאו שמועלים לפייסבוק קטנות יותר, מספר הסרטונים שהועלו השנה לפייסבוק הוא פי 4 משנת 2014:

בתחילת 2014 רוב הוידאו בפייסבוק היה סרטוני יו טיוב, אך מאז מותגים הפסיקו לפרסם סרטוני יו טיוב בפייסבוק וכעת רוב המותגים מעלים סרטונים באופן ישיר לפייסבוק:

בפייסבוק סרטונים שעולים ישירות לפייסבוק מקבלים יותר אינטראקציות מסרטוני יו טיוב. הניגון האוטומטי והעדפה של האלגוריתם מביאים לשיפור המשמעותי בנתונים:

מבחינת אינטראקציות פייסבוק מחסלת את המתחרים ומביאה נתונים טובים יותר משמעותית ביחס ליו טיוב, Vimeo, Vine ואינסטגרם בפלטפורמה שלה:

המעבר להעלאת סרטוני וידאו ישירות לפייסבוק בקרב ספקי תוכן וחדשות הוא המשמעותי ביותר. התוצאה היא העלמות של סרטוני יו טיוב בעמודי פייסבוק של ספקי תוכן וכמות אינטראקציות גדולה יותר בסרטוני פייסבוק:

עם זאת, חשוב לזכור שיו טיוב היא עדיין שחקן משמעותי. לגו לדוגמה הגיעו לגידול של 248% במספר הצפיות מאז תחילת 2014. Nike הכפילה את מספר ה- subscribersבשנה האחרונה:

 

רוב הפוסטים בפייסבוק הם תמונות. סרטוני וידאו מהווים עדיין רק 5% מהפוסטים בפייסבוק. אם רוצים לקבל תשומת לב בפייסבוק – וידאו יהיה הדרך הנכונה לעשות זאת:

סרטוני פייסבוק משותפים יותר מלינקים של יוטיוב:

למה הם משותפים יותר? החשיפה האורגנית שלהם בפייסבוק היא כפולה מזאת של סרטוני יו טיוב – ועומדת על כ-12%:

מותגים מפסיקים להעלות סרטוני יו טיוב בפייסבוק ועוברים להטמעה ישירה:

לסיכום

יו-טיוב היא עדיין פלטפורמת וידאו גדולה מפייסבוק, אבל הגדילה של הוידאו בפייסבוק גדולה יותר. פייסבוק נכנסת לעידן מבוסס וידאו, ומייצרת באופן משמעותי נתונים טובים יותר לסרטונים שמועלים ישירות אליה.