*/

Duck Face – Out , Sparrow Face – In

ליפנים כנראה נתפסו הפנים לאחר 4 שנים של שימוש אגרסיבי ב-Duck Face ברשת, ועכשיו הם המציאו את הדבר הבא, מוזר לא פחות. את הפרצוף הקודם היה קל לבצע, פשוט לוקחים את הסמארטפון, מצמידים את השפתיים הכי קרוב שאפשר עד שנוצר מקור של ברווז ומצטלמים. עד כאן, הכל טוב אבל לאחרונה צצה ברשת תופעה חדשה שהגיעה גם היא, איך לא, מהמזרח הרחוק. Sparrow Face – פרצוף דרור.

Sparrow Face

מתוך - http://kotaku.com/

זה ללא ספק הדבר החם הבא שכבר בוער ברשתות החברתיות ביפן. איך עושים את זה? כדי לקבל את מראה ה”דרור”, פתחו את העיניים הכי רחב שאתם יכולים, והשאירו פתח קטן בפה והעיקר להיראות חמודים ומתוקים. זה כאילו אתם גוזל קטן שרק מחכה לקבל את האוכל מאמא.

פרצוף דרור, מישהו?

מתוך http://girlschannel.net/

אם אתם מרגישים שגם זה קטן עליכם ואתם בקטע של חיות אקזוטיות, תוכלו לנסות גם את ה-Frog Face – פשוט הוציאו לשון כמו צפרדע והצטלמו כמו מיילי סיירוס בהצלחה!

Frog Face is the new Duck Face?

משחקי הרשת: איך משחקי הכס נראה במדיה החברתית?

בין אם אתם צופים במשחקי הכס או שדרקונים לא עושים לך את זה, אי אפשר להתעלם מהבאזז המשוגע סביבה. סדרת הפנטזיה של HBO הפכה לאחת הסדרות הפופולאריות ביותר בעולם, ומגובה בגיקים ובמעריצים נאמנים עם יותר מדי זמן פנוי בין עונה לעונה. הסדרה הפכה לתופעת רשת והביאה לעולם אין סוף פרסומים, פארודיות, רמיקסים וממים. לא עקבתם? משיר הפתיחה בסגנון סימפסונס ועד למשחקי המם הישראלי, הנה ארבע הדוגמאות הכי חמות שיעבירו לכם את הזמן עד לפרק הבא.

הפארודיות

 הפתיחה של סימפסונס א- לה משחקי הכס

משחקי הכס בסגנון שנות ה- 90 – http://www.youtube.com/watch?v=2fPgIIB67bw

 משחקי הכס אילו היה מסופר ב”נסיכה הקסומה” – http://www.youtube.com/watch?v=AFOXCfoKO1k

 מה היה קורה אילו משחקי הכס היה סיטקום? – http://www.youtube.com/watch?v=864gdSC9KOA

גאווה ישראלית

הנה אחת משלנו, פעילות חדשה שיצרנו ל- yes לקידום העונה השלישית שמשודרת ב- yes Oh. תארו לכם שהיה אפשר להכניס מילים מצחיקות לפה של המלך ג’ופרי או לצחוק קצת על ג’ון שלג. עכשיו אפשר! יוצרים ממים מצחיקים עם הדמויות של משחקי הכס. מאז עליית האפליקציה אתמול מעל 200 ממים שונים כבר נוצרו. מה עם שלכם?  קליק לאפליקציה
משחקי המם

משחקים מושקעים 

Game of Thrones Ascent – הוא משחק מושקע ורשמי של HBO שנועד להכניס את הגולשים לאווירה של ווסטרוז. אהבתם את Red Alert? אז זה די דומה רק שזה משחקי הכס ואתה משחק נגד חברים בפייסבוק. קליק

Join the Realm גם הוא משחק רשמי של HBO ומציע לכם לבנות לעצמכם סמל ודגל ל”בית” בדיוק כמו של סטארק ולאניסטר. למשחק

אז מה הסמל שלכם?

גם פרסום ‘ישן’ לא חייב להיות משעמם

בסוף פברואר, כחודשיים לפני השקת הפרק הראשון, הצל של הדרקון הופיע על הבניין של HBO ובניו יורק טיימס. כן, זה אמיתי. לא, זה לא פוטושופ.

הדרקון אמיתי

דרקון על בנייני החברה

ויש עוד המון דוגמאות לסרטונים ופעילויות וכנראה יהיה עוד מלא כי זו באמת סדרה מעולה. אנחנו לא יכולים לחכות כבר לעונה הבאה..


הפוסט בפייסבוק שעלה למותג 25 אלף דולר בארבע שעות

איך פוסט אחד שהופץ בפייסבוק במשך פחות מ-4 שעות וזכה לכ-30 אלף שיתופים, עלה למותג האופנה DKNY בהתנצלות פומבית ו-25 אלף דולר? 

הפוסט המקורי של הצלם. קליק להגדלה

רשת חנויות הבגדים DKNY (דונה קארן ניו יורק) ביקשה להשתמש בתמונות של ברנדון סטנטון, צלם ניו יורקי, לעיצוב חנויות הראווה של הרשת בעולם.  היא הציעה לסטנטון 15 אלף דולר עבור 300 תמונות, שהסכים תחילה אבל בהמשך הבין שהסכום נמוך ביחס למה שמקובל בענף, וההסכם בוטל. זמן לא ארוך לאחר מכן, גולשת שלחה לסטנטון תמונה של חלון ראווה של הרשת בתאילנד בו מככבות התמונות שלו.

בדונה קארן ידעו שסטנטון הוא צלם מוכשר ופופולארי. כמה פופולארי? ב-2010 סטנטון התחיל בפרויקט צילום בשם Humans of New Yorkהפרויקט הקטן גדל והפך לפרויקט מרתק שמתעד בתמונות את תושבי ניו יורק עם ציטוטים וסיפורים של המצולמים. את התמונות הוא מתעד בבלוג טאמבלר סופר פופולארי עם מאות אלפי כניסות, ומתחזק לצידו חשבון טוויטר קטן ועמוד פייסבוק קצת פחות קטן, עם חצי מיליון חברים. העמוד מתרכז בעיקר בתמונות שלו אבל הפך גם לקהילת ניו יורקרים ואוהבי העיר. סוג של ‘סטטוסים מצייצים‘ של ניו יורק אם תרצו.

סטנטון פירסם פוסט עם הסיפור בבלוג ובפייסבוק שלו ביום שני ב-16:00 (שעון ישראל). הוא לא איים לתבוע את הרשת, והציע שבמקום לפצות אותו החברה תתרום 100 אלף דולר ל-YMCA, ארגון למען נוער, בברוקלין . הקהילה של סטנטון שכעסה על הפרת זכויות היוצרים הבוטה התגייסה לעזרתו והפוסט צבר במהירות כ-15 אלף שיתופים בטמאבלר, 30 אלף לייקים ו-35 אלף שיתופים בפייסבוק ומעל 3,000 תגובות תוך פחות מארבע שעות. במקביל עמוד החברה בפייסבוק הוצף באלפי פניות.

פחות מארבע שעות לאחר שפורסם הפוסט DKNY הגיבה עם פוסט בטאמבלר ובפייסבוק שלה, התנצלה והכריזה שתתרום 25 אלף דולר בשמו של הצלם לארגון שהוא הציע. הסכום הזה אגב לא מקרי: הסכום המקסימלי לפיצוי על הפרת זכויות יוצרים ללא הוכחת נזק בארה”ב הוא 30 אלף דולר. זה אמנם לא 100 אלף הדולר שהוא ביקש, אבל זו הצעה מכובדת שריצתה את הצלם והוא העלה עדכון בעמוד שלו בו הוא מודה לתומכים ולחברה. DKNY אגב הסבירה שמדובר בטעות שנבעה מחוסר עדכון של הסניף בתאילנד, שעבד עם מוק-אפים ישנים של חנויות הראווה.

ההתנהלות של כל הצדדים היא  דוגמה יפה לאיך לנהל סיפור מכוער באלגנטיות יחסית.
הצלם יכל כנראה לנסות לפתור את הסיפור בערוצים פרטיים, אבל ספק אם היה מגיע לאותן תוצאות. העובדה שהוא לא דרש פיצוי כספי לעצמו אלא תרומה גרמה לו לא להיתפס כסחטן ולכן גם DKNY לא חששה ‘להתקפל’. במקביל הרשת הגיבה במהירות מרשימה מאוד, ותוך 4 שעות עצרה את הסחף עם תגובה קורקטית וראויה. תגובה איטית או חוסר תגובה של הרשת יכלה לגרור בקלות באזז שלילי, שכבר התחיל להיווצר, וסביר להניח שגם היגררות לבתי משפט. מבחינתם, התרומה היא סכום זעום ביחס למה שהיו מוציאים על עורכי דין, פיצויים ו-PR.

התגובה של DKNY. קליק להגדלה

והעדכון של הצלם. קליק להגדלה