*/

קייס סטאדי: תמי4 משיקים סדרת צבעים אורבנים

ב”תמי 4″ של שטראוס מים השיקו צבעים חדשים לקולקציית ה-Urban שלהם כשהמטרה הייתה: השגת נחשקות בקרב צרכנים. איך עושים את זה? מדובר במתקני מים שכבר כולם מכירים, ולכן חשוב לצאת מהקופסא – תרתי משמע – ולהבין מה יתפוס את עיני הגולשים.

המהלך המרכזי שבחרנו ללכת עליו הוא שיתוף פעולה עם מובילי דעה – תכנים שכמובן קודמו ביוטיוב ובפייסבוק. הקמפיין התמקד באורבניות עצמה – בר המים תמי 4 והצבעים שלו, כשכל אחד מהם משקף תדמית אחרת של אורבניות. ארבעה צבעים חדשים = ארבעה מובילי דעה.

תמ1

אז מה עושים? בחרנו ארבעה מובילי דעה מתחום הלייף-סטייל והאופנה שחיים ומצלמים את העיר, והתאמנו לכל אחד מהם צבע מהקולקציה החדשה. מושיק גלאמין קיבל את ה- Nightlife, נסטיה ליסנסקי קיבלה yellow texi, מיטל ווינברג אדר קיבלה את ה- Skyline ולירן כוהנר נבחרה לקבל את ה- concrete.

כל אחד העלה סרטון עם החוויה האורבנית שלו, כפי שהוא רואה אותה. הסרטונים עליו לפרופילי האינסטגרם שלהם והביאו יותר מ-2,000 אינטראקציות אורגניות.

תמ7

 

תמ2

הבאז הרציני סביב הקמפיין התרחש, איך לא, בפייסבוק. הסרטונים עלו לעמוד הפייסבוק של תמי4 , קודמו במהלך הפרויקט והגיעו לכמעט חצי מיליון צפיות (!).
כמעט 60 אלף גולשים \ מעל 10% מהגולשים  צפו בסרטונים עד הסוף – נתון מרשים מאוד, ורבים מהם אף שיתפו את הסרטונים.

קהל היעד שהניע להכי הרבה אינטראקציות הוא גברים בגילאי 25-34, ויחד עם זאת אחוז הריץ’ הממוצע בקמפיין היה 71%, מה שמעיד על חשיפה לקהל יעד רחב.

תמ3

תמ5

תמ4

הסרטונים עלו גם לערוץ היו-טיוב של תמי4 – והניבו 203,418 צפיות. במקביל, הועלו מספר כתבות לבלוג של תמי 4, שקודמו גם באאוטבריין.

במהלך הקמפיין העלנו גם בעמוד הפייסבוק של תמי4 פעילות קיר שבישרה לגולשים על הקולקצייה האורבנית והזמינה אותם להעלות את התמונות העירוניות שלהם עם אחד מצבעי הקולקצייה החדשה – קיבלנו מעל 800 תמונות לפעילות. שנארזו לסרט סיכום

2 התמונות הטובות ביותר קיבלו מצלמת גו פרו מתנה !

תמ6

למעשה, עברנו את כל המדדים שהצבנו בפנינו בכל הקטגוריות ואף מעבר לכך. כך למשל – למרות שהגדרנו יעד של 320,000 צפיות בסרטונים – השגנו יעד של 448,000 – 140% – רק בפייסבוק. פעילות הקיר גם היא הביאה נתונים מרשימים עם מעל 800 תמונות מדליקות בצבעי הקולקציה החדשה.

אז מה המסקנה?
שילוב של כלל הפלטפורמות יחד תוך שילוב של מובילי דעה יצר את הנוסחא המושלמת. הגולשים פשוט לא היו יכולים להתחמק מהקולקציה החדשה, הם אהבו אותה, שיתפו אותה ודיברו עליה.

הפרסום באינסטגרם עוד רגע כאן ועוד עדכונים מפייסבוק ישראל

08.09.2015 | אדוה קירש,

השבוע השתתפנו בכנס מרתק שערכה פייסבוק ללקוחותיה, שהתמקד בין היתר ביתרונות שיש לקידום בפייסבוק מול הטלויזיה ובהשקת הקידום באינסטגרם בישראל. החדשה הגדולה היא שהפרסום באינסטגרם יחל בישראל יחל כבר ב-30 בספטמבר. כל הקידום יעשה דרך הפאוור אדיטור של פייסבוק, ויתבסס על נתוני הגולשים שכבר קיימים בפלטפורמה. בשלב הראשון הקידום באינסגרם יתחלק לשלושה סוגים: מודעות לינק שמובילות לאתר חיצוני, סרטונים ומודעת app install.

11913237_10153310793782928_1275252139862058298_n

למה שווה לפנות ללקוחות באינסטגרם?

הנה כמה נתונים מעניינים על היקף וחוויית השימוש:

♥ נכון להיום יש 1.6 מיליון ישראלים פעילים בחודש באינסטגרם, וכמיליון ביום.

58% אחוז מהמשתמשים אומרים שהתמונות באינסטגרם גורמות להם לחשוב ולהתרגש.

הרבה גולשים מדווחים כי הם נכנסים לאינסטגרם כדי לקבל השראה.

60% מבין הגולשים באינסטגרם בגילאי 18-24 נכנסים לאפליקציה 10 פעמים ביום.


אם אתם כבר פעילים באינסטגרם וגם אם לא, זה הזמן לחשוב על כלי הקידום החדשים שיושקו בסוף החודש, לרתום את הפלטפורמה למטרותכם ולתרגם לתוצאות – תדמית, חשיפה, כניסות לאתרים ועוד.

 

סלולר = וידאו

בנוסף הוצגו בכנס נתונים מרתקים לגבי חוויית השימוש בפייסבוק, ועל היתרונות שצובר הפרסום בפייסבוק על פני פרסום בטלוויזיה. מסתבר כי בישראל ישנם 4.2 מיליון משתמשי פייסבוק פעילים, מתוכם 3.2 פעילים מהנייד. פייסבוק מדווחת על ירידה במספר הפוסטים שהם טקסט בלבד ועל עלייה בתמונות ובוידאו – לדברי פייסבוק הפיד שלנו יהפוך בקרוב ברובו לוידאו.

AtD1erdmJUsvbUE4z-5eZMXwEH_Dh7fR3ZWBxAUguJJK

בנוסף מסתבר ש-76% מהמשתמשים צופים בסרטונים מהנייד וממחקר שנעשה עלה שרמת הקשב והריכוז לפרסומות גדולה ב-82% אחוז יותר בנייד בהשוואה לטלויזיה. ככל שהמסך קטן יותר, הריגוש גדול יותר. בשילוב עם היכולת לקדם קמפיינים בפייסבוק לפי המיקום של הגולשים, מדובר בכלי שרק הולך, משתכלל וצובר תאוצה לעומת המדיה המסורתית.

20150907064152

מקדמים וידאו ותוכן בפייסבוק? 6 חידושים שאתם חייבים להכיר

13.07.2015 | עדי לוין,

פייסבוק ממשיכה להתאים את עצמה לעידן הווידאו ומכריזה על שינויים כמו דירוג חדש לסרטונים שיובלטו בפיד, שיטות תשלום חדשות, מודעות קרוסלות חכמות ועוד. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת 

1. מקדמים וידאו? קבלו 10 שניות ראשונות בחינם. פייסבוק צפויה לשנות את מודל תשלום למפרסמים בוידאו, בצורה שתחייב את המפרסם רק אחרי צפייה של יותר מ-10 שניות. פרטים נוספים כאן

2. מה הוידאו שלכם עשה היום? הרשת החברתית כבר החלה להעלות תוספים חדשים לאינסייטס של העמודים, כשבמרכזם לשונית ייעודית לוידאו שמפרטת נתונים סביב ביצועי סרטונים בעמוד. פרטים נוספים כאן.

וידאו

  1. שינוי בהבלטת הסרטונים בפיד. בפייסבוק הגיעו למסקנה שאת הוידאו לא מספיק למדוד באמצעות אינטראקציות (לייק, שיתוף, תגובה). לכן האלגוריתם החל לספור ולדרג את הסרטונים באמצעות מעקב אחרי פעולות כמו הפעלת קול, העברה לתצוגה במסך מלא ועוד. בנוסף, פייסבוק תציע לגולשים שביצעו את הפעולות האלו סרטוני וידאו נוספים שיכולים לעניין אותם. פרטים נוספים כאן.

 

  1. וידאו ממומן במסגרת פיצ’ר המומלצים. פייסבוק עתידה להשיק פלטפורמה נוספת לקידום וידאו במסגרת פיצ’ר הסרטונים המומלצים. לאייטמים המומלצים יתווספו גם סרטונים ממומנים, ואת הרווח עליהם תחלוק הרשת החברתית עם יצרני התוכן לפי מודל חדש. עוד פרטים כאן.

 

  1. מודעות קרוסלה: עד 10 אייטמים. עד לאחרונה היה ניתן לייצר מודעות קרוסלה (כלומר, מודעה שמפנה ליותר מאייטם אחד) עם 3 אייטמים מקסימום. כעת פייסבוק הרחיבו את מספר האייטמים עד ל-10 בכל מודעה.  לקריאה נוספת: כאן

קרוסלה

  1. תעדוף אייטמים במודעות קרוסלה לפי הצלחתם. פייסבוק שכללה את אופן הצגת האייטמים בתוך הקרוסלה ומאפשרת לתעדף אותם לפי הביצועים. הפיצ’ר החכם גורם לאייטמים המוצלחים להופיע בתחילת הקרוסלה, ולאייטמים פחות מקליקים להידחק לסוף. באופן זה מתבצע תעדוף בזמן אמת, שמשמעותו הגדלת הסיכוי להקלקה על המודעה.