*/

הקשבה ושינוי: השלב הבא במדיה חברתית לארגונים

כמו כל טכנולוגיה חדשה גם המדיה החברתית עברה את כל השלבים המתבקשים, החל מ”מה זה בכלל השטויות האלו” דרך “בוא נחסל את זה לפני שזה יחסל” אותנו ועד ל”בוא נעשה את זה” ו- “וואו זה ישנה את העולם”.

מדיה חברתית בארגונים

מה השלב הבא?

היום, חמש שנים מאז החלה לצמוח המדיה החדשה נראה כי בישראל מרבית הארגונים השלימו או לקראת סיום השלב הראשון בשילוב הארגון במדיה החברתית. ההגדרה הטובה ביותר לשלב הזה ותסלחו לי על הצבאיות הוא שלב הפריסה.

שלב ראשון, פריסה: בשלב זה ארגונים למעשה כבר בחרו להם באילו ערוצים לפעול (בארץ לרוב הערוץ הוא פייסבוק אבל גם יוטיוב או טוויטר הם ערוצים שחלק מהארגונים פעילים בהם), הכריעו פחות או יותר את הקרב מי יהיה אחראי על המדיה החברתית בארגון (השיווק או הדוברות- לרוב השיווק), צברו לעצמם קהל והחלו לנהל תוכן באמצעות סוכנויות או בעצמם בכדי לפעול ולהפעיל את הקהל לאורך זמן בערוצים שנבחרו.

במרבית הארגונים כבר פועל תהליך למתן מענה שירותי במדיה החברתית, הוגדר תקציב מסוים הנדרש לתחום וגובש סט ראשוני של יעדים ומטרות, לרוב יעדים כמותיים של מספר חברים ורמת השתתפות (engagement).

שלב שני, הקשבה ושינוי: בשלב זה מתמנה אחראי על מדיה חברתית בארגון שתפקידו לשלב בין המחלקות השונות. בתהליכי העבודה של הארגון במדיה חברתית לוקחים חלק גם אגפי המכירות, השירות, המחקר והפיתוח העסקי. קהילות צרכנים מוקמות ומנוהלות לאורך זמן סביב מותגים או פעילויות שונות של הארגון, שפה שונה ותוכן שונה מיוצר לכל ערוץ בנפרד. הארגון מפתח יכולת ומתנסה בשילוב מידע רלוונטי מצרכנים בתהליכי קבלת החלטות וחוכמת ההמונים מחלחלת לארגון, החל משילוב של צרכנים בתהליכי שיווקיים או עיצובים ועד לבדיקת השירות או המוצר ושיפורו.

כאמור אם תבדקו מסביבכם תגלו שרוב הארגונים כבר סיימו את שלב הפריסה, מי עם יותר חברים ומי עם פחות, מי ביותר רצינות ומי בפחות אבל רק בודדים, אם בכלל, החלו את דרכם בשלב השני. שלב זה מתגמל לא פחות מהראשון ולאורך זמן עשוי ליצור פריצת דרך עסקית ומסחרית, אבל הוא גם מורכב יותר וקשה יותר.

Going Global: Blink Launches New International Department

We are proud to announce the launch of Blink’s international social media activities. Yes, our agency is going global and making our first steps in the Great Sea.

 

Three months ago, we opened a small department here at Blink to provide quality social media services to Israeli businesses operating in English-speaking markets.
Leading the charge is Marina Boykis, an olah hadashah (new immigrant) from the U.S. and a University of Wisconsin-Madison graduate, who assisted in the strategic planning and implementation of AIPAC’s digital presence.
Around seven years ago, Marina was “bitten” by the Zionist “bug;” and eventually made aliyah a couple years ago. Since then, she has voluntarily served in the IDF as a senior writer and content manager for the IDF Spokesperson’s New Media Department.
Combining Blink’s know-how and experience with Marina’s familiarity with the U.S. digital arena, allowed us to jump-start activity that we’ve been considering for a long time.
Since Marina joined Blink, the department has been working vigorously—already attracting three new clients with operations overseas.
So what exactly are we doing for our clients?
  • Building social media strategies and work plans
  • Monitoring brand mentions on social networks and providing analysis
  • Managing brand content and social media presence on social sites like Facebook, Twitter, Pinterest, YouTube, etc.
  • Reaching out to bloggers and online influencers
  • Supplying content creation/copywriting, project and social media campaign services
  • Providing design, technology and media buying services
Our specialized services make us a one-stop social media shop.
Who are we targeting?
Primarily Israeli businesses that operate abroad, from the hospitality and tourism industries, high tech and retail trade to philanthropic organizations. This also includes brand managers abroad or businesses that target English-speaking audiences, which are interested in building an active digital presence for the purposes of marketing, branding, sales promotion and services in English-speaking markets.
If you are part of an Israeli or international business that targets customers in English-speaking efforts, we would be glad to assist you and answer your questions.
We are in the midst of launching a new site in English. In the meantime, read more about us on Facebook, Twitter and Pinterest.
For questions, please email Marina at marinab@blinkit.co.il.

Com.Vention 2012


הבטחנו ולכן נקיים :)

למי שפיספס, למי שביקש ולמי שרוצה לראות שוב הנה המצגת המלאה של שגיא חמץ מה- Comvention השנתי של TheMarker.ראיון של שגיא עם דה מרקר על הפרזנטציה
וכמה תמונות: