*/

Blink is Going Global

פעילות בינלאומית חדשה בבלינק

אנחנו שמחים להודיע על פתיחת פעילות בינלאומית בבלינק. כן כן, we are going global ועושים את הצעדים הראשונים שלנו בים הגדול. לפני כשלושה חודשים פתחנו כאן מחלקה קטנה ואיכותית שתספק שירותי מדיה חברתית לחברות ישראליות הפועלות בשווקים דוברי אנגלית ברחבי העולם.


את הפעילות מובילה מרינה בויקיס, עולה חדשה מארה”ב ובוגרת אוניברסיטת וויסקונסין-מדיסון, שסייעה בהקמת והטמעת נוכחות דיגיטלית עבור השדולה היהודית אייפ”ק. מרינה, שנתקפה לפני כשבע שנים בחיידק ציוני לא ברור, עלתה לישראל לפני כמה שנים והספיקה להתנדב בצה”ל, שם שימשה ככתבת בכירה ומנהלת תוכן במדור ניו מדיה בדובר צה”ל.


הידע והנסיון של בלינק, בשילוב היכרותה של מרינה עם הזירה הדיגיטלית בארה”ב, היווה עבורינו הזדמנות להתניע פעילות עליה חשבנו כבר הרבה זמן.

מאז הצטרפותה של מרינה לבלינק, עובדת המחלקה במרץ וכבר הספקנו לקלוט שלושה לקוחות חדשים הפועלים בחו”ל.

אז מה אנחנו עושים?

  • בניית תוכנית עבודה ואסטרטגיה במדיה חברתית
  • ניטור מחקר ומעקב אחר שיחות ואזכורים ברשת אודות החברה או המותג
  • ניהול תוכן וניהול נוכחות במדיה חברתית: פייסבוק, טוויטר, פינטרסט, יוטיוב וכו’
  • ניהול קשרים שוטפים עם בלוגרים ומובילי דעה
  • שירותי קופי, ניהול פרויקטים והקמת קמפיינים במדיה החברתית
  • עיצוב, תכנות ומדיה ממומנת
  • כל השירותים אותם אנו מספקים ממוקדים במדיה החברתית, מתוך שאיפה לספק one stop shop

למי אנחנו פונים?

חברות ישראליות אשר שמות דגש על ייצוא, החל מתחומי המלונאות והתיירות, חברות הייטק, מסחר וארגונים פילנתרופיים המנהלים מותג בחו”ל או פונים לקהל דובר אנגלית ומעוניינים לבנות נוכחות דיגיטלית אפקטיבית לצורכי שיווק, מיתוג, קידום מכירות ו/או שירות במדינות דוברות אנגלית.


אם אתם חלק מחברה ישראלית או בינלאומית, אשר פונה ללקוחות בחו”ל, נשמח מאוד לעמוד לרשותכם ולענות על כל שאלה.

אתר חדש באנגלית יעלה לנו בקרוב בינתיים תוכלו לבקר וללמוד עלינו בפייסבוק, בטוויטר ובפינטרסט

לכל שאלה אנא פנו למרינה במייל marinab@blinkit.co.il.

החלה עונת המדידה

בהתחלה הם יתעלמו ממך, אחר כך יצחקו עליך, אחר כך יילחמו בך ובסוף אתה תנצח. הציטוט המפורסם של מהטמה גנדי, שמתמצת בשורה אחת אסטרטגיה שלמה של הימנעות מאלימות כדרך למאבק, יכול היה לשמש משפט פתיחה נאה בנאומי ניצחון של חסידי ונאמני המדיה החברתית המתרבים מזה זמן במקומותינו ובעולם כולו.

נתוני “סקר הפייסבוק הגדול” של TheMarker מצביעים על עוצמת החדירה של הרשת החברתית למרקם החיים של הישראלים. רוב מוחלט של המותגים הגדולים כבר פועלים בזירה הזאת והצרכנים לומדים בכל יום איך להשתמש בה בצורה היעילה ביותר.

אלא שלמרות נתוני הצמיחה המדהימים של אתרי המדיה החברתית (ובראשם פייסבוק), למרות הטלטלה והשינוי שיוצרת המדיה החדשה – לא רק שהמהפכה לא הושלמה, היא זה עתה החלה. נכון, בראשית הדרך, כולם התעלמו מהמדיה החברתית, מהבלוגים שצמחו אט אט, חלקם כתובים בכישרון ומציגים מידע רב ערך ומהפורומים שתססו ופעלו יום ולילה. אחר כך גיחכו (זכורה לטוב הפינה בלוג הפקצות של ארץ נהדרת), אחר כך נלחמו בטורי דעה או ראיונות עומק מלומדים תחת הכותרת “הווב 2.0 מת” וכיוצא באלו.

אלא שבשונה ממאבקים הירואיים ובכובש קר ומנוכר השולט על יבשת מוגדרת, שינויים תרבותיים ועסקיים, מהסוג שהחל עם פריצת המדיה החברתית לחיינו, אינם מתרחשים בזמן ובמקום מוגדר ואין בהם הכרעה חד משמעית ומוחלטת. המנצחים, או השורדים, הם אלו שמפנימים ומטמיעים את השינוי. המוכרעים, בסופו של דבר, הם אלו שלאורך זמן אינם משכילים להשתנות.

כמו כל מגמה, וודאי כזו הנעה במהירות רבה כל כך, המדיה החברתית מתורגמת היום למעשים בזירה העסקית, בעיקר באמצעות סיסמאות ו-Buzz Words ריקים מתוכן. כדי ליצור ולהטמיע שינוי אמיתי וכדי לנהל אותו – כדאי לנסות ולחזור לבסיס, למדידה. אם אי אפשר למדוד את זה – אי אפשר לנהל את זה, אמר מישהו הרבה פחות מהותי להיסטוריה ממהטמה גנדי, אבל בכל זאת מדובר במשפט חשוב, במיוחד בתחום חדש הנמצא בשיא ההייפ.

הגיעה עונת המדידה גם במדיה החברתית. כפי שמנהלים וארגונים עשו מאמץ להשתלב וללמוד את המדיה החדשה ואת ההשפעה והנגיעה שלה אליהם, מתחיל כעת שלב נוסף, שלב של הגדרת מטרות, חיבור ליעדים עסקיים ומדידה.


הפוסט פורסם לראשונה ב- TheMarker.

ה-Like משתלט על העולם – על השינויים החשובים בפייסבוק

פייסבוק שחררו השבוע לאוויר העולם אוסף של כלים המיועדים לחברות, ארגונים ומותגים, על מנת לסייע להם לשלב את גולשי הרשת החברתית בשיחה ברחבי האינטרנט. בנוסף, עדכנו השבוע בפייסבוק את כלי הסטטיסטיקות המובנה לעמודים (Pages), ומכיוון שעמוד רשמי לארגון או לחברה הפך להיות חלק בולט בפעילות המדיה החברתית, אנו מסקרים עבורכם את השינויים השונים מהשבוע האחרון.


Like, Like, Like

השינוי הראשון היה שינוי סמנטי – כעת כאשר גולש מעוניין לעקוב אחר תכני העמוד, הוא כבר לא לוחץ על Become a Fan אלא על “Like”. לטענת פייסבוק מדובר על שינוי שאמור לעודד גולשים רבים יותר לעקוב אחר עמודים, שכן זו הפכה להיות שפה מקובלת ומוכרת בעולם פייסבוק. ה-Like הוא פעולה קצרה המביעה עניין ולכן החליטו בפייסבוק לעדכן את הז’רגון.

והשינוי הראשון מוביל אותנו לשינוי הגדול והמשמעותי הרבה יותר, שמהווה את השלב הבא במפת הדרכים של פייסבוק, שמטרתה היא לשלב את גולשי הרשת החברתית בשיחה הכוללת באינטרנט – בכל מקום באינטרנט!


ארגז הכלים החדש של פייסבוק

את הכלים החדשים ניתן לשלב באתר החברה, בבלוג הרשמי או בכל מקום אחר שתרצו. הם יאפשרו לגולשי פייסבוק לייצר שיחה ואזכורים על תכנים שלאו דווקא פורסמו ברשת החברתית. החלטנו להציג כמה מהכלים המעניינים יותר.

1. Like – מאפשר להפיץ את בשורת ה-Like בכל רחבי הרשת. מנהלי אתרים יכולים לשלב את לחצן הלייק בכל עמוד באתר אותו הם מנהלים.

לחיצה על לחצן ה-Like (למשל, באתר Nana10) מפרסמת בחשבון הפייסבוק האישי שלי הודעה על כך, וכל החברים שלי נחשפים לעדכון זה – זוהי דרך חדשה ומצוינת להניע טראפיק מפייסבוק אל תוך אתר החברה או הבלוג. כך זה נראה לדוגמה באתר נענע10:

 

 

2. את ה-Activity Feed מציבים באתר החברה לשימושם של הגולשים. ה-Activity Feed יציג לגולש את הפעילויות האחרונות שעשו חבריו באתר: לדוגמה, ניתן לראות שישראל עשה Like על עמוד תוכן מסוים, ואתי כתבה תגובה (Comment) על הודעה אחרת. האפשרות לראות את פעולותיהם של חברים יכולה לסייע לגולשים למצוא את התכנים שיעניינו גם אותם. כך נראה למשל ה-Activity Feed עם פעולות שחברים ביצעו באתר CNN:

 

3. כלי ה-Recommendations מאפשר לכל גולש לזהות בקלות את התכנים הפופולאריים ביותר ברחבי האתר (על פי כמות הלייקים לתכנים השונים). כך נראית תיבת ה-Recommendation באתר NHL האמריקאי:

 

ומה אנחנו ממליצים?

השילוב של כלי ה-Like והכלים הנוספים באתר או בבלוג שלכם יכול לחשוף את התכנים והמוצרים לקהלים וגולשים חדשים בזכות האופי הויראלי של פייסבוק.ההטמעה של הכלי פשוטה (באמצעות קטע קוד קצר) לעמודים שתרצו לקדם ולהפיץ. כדאי להסתייע במנהל אתר או בלוג החברה לצורך שילוב פשוט וקל שלהם. לקוחות בלינק שמעוניינים להטמיע את  הכלים החדשים מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, נשמח לסייע וללוות את התהליך.נתונים סטטיסטיים חדשים וחשובים (Insights)

עד היום Google Analytics סיפקו למנהלי אתרים את כל המידע והנתונים שהיו צריכים עבור מעקב אחר נתוני אתר החברה, אך עם המעבר לפעילות שוטפת בפייסבוק גדל גם הצורך לכלי סטטיסטיקות אמין בזירה זו.

בימים האחרונים שדרגו בפייסבוק את כלי ה-Insights, כלי הסטטיסטיקות שנועד למנהלי עמודים.

בגרסתו הקודמת סיפק כלי ה-Insights המובנה של פייסבוק נתונים די מוגבלים, שאפשרו להבין באופן סביר על המאפיינים הדמוגרפיים של העוקבים כמות הטראפיק ומעט על מידת ה-Engagment (האינטראקציה) של הגולשים עם העמוד ועם התכנים שבו.

השינויים החדשים מאפשרים לקבל מבט על מושכל יותר על התנהגות הגולשים בעמוד, דבר שניתן היה עד היום לבצע על ידי ניתוח ידני.


1. Fan Sources – מהיכן הפכו גולשים ל-Fans של העמוד? היכן לחצו על לחצן ה-Like? בין אם על ידי כניסה ישירה לעמוד עצמו, מה-News Stream בעמוד הבית שלהם או כתוצאה מחיפוש שביצעו, נתונים אלו יכולים לסייע בקבלת החלטות בנוגע לקידום העמוד.

 

2. Tab Views – מספק מידע על הלשוניות הנצפות ביותר בעמוד. למרבית העמודים כיום ישנן מספר לשוניות, כגון לשונית עם מבצע או פרטים נוספים. נתונים אלו מאפשרים לגלות אלו לשוניות בעמוד מושכות את תשומת לב הגולשים.

 

3. ה-Daily Story Feedback מאפשר לקבל סקירה על אופי האינטראקציה של הגולשים עם תכני העמוד (כגון תגובות לייקים ועוד), ויכול לסייע להחליט בבחירת התכנים המוצלחים ביותר, המעודדים אינטראקציה רבה יותר.