*/

האם פייסבוק בדרך לטלוויזיה ואיך נועה תשבי קשורה לזה?

לאחר שכבשו את מסכי המחשב והסמארטפונים, הרשתות החברתיות מסמנות את היעד הבא שלהן – מסך הטלוויזיה.

יותר ויותר אתרי תוכן ורשתות חברתיות, בהם google+ ו-netflix, יוצרים בתקופה האחרונה ממשקים מותאמים למסך הטלוויזיה. צעד זה מאפשר לנו למעשה לראות סרטונים ויראלים והודעות מחברים שלנו בלחיצת כפתור.

 גם חברות המסכים הגדולות לא נשארות מאחור, והחלו בשיווק טלווזיות חכמות שיתחרו ב-apple TV ו-google TV, שיכילו בתוכן גרסאות מותאמות של פייסבוק ו-youtube. הדור הבא של הקונסלות צפוי גם הוא לאפשר התחברות ישירה לרשתות החברתיות, בעזרת כפתור שיתוף מובנה בשלט.

 ובזמן שאתם שואלים את עצמכם כיצד ישתלבו הסטטוסים בפייסבוק עם תכני הטלוויזיה על המסך, שני סטארטאפים ישראלים מנסים כבר לענות על השאלה.

 הראשון, Your Show יוצא מתוך נקודת ההנחה שאין לכם זמן לשבת כל היום מול הפייסבוק. החברה פיתחה שירות שבעצם לוקח את הfeed  שלכם – ומסכם אותו כתכנית בידור משעשעת ומותאמת אישית. החברים שלכם בפייסבוק הופכים להיות כוכבי התכנית, ונועה תשבי היא המגישה ומשמשת כ”גיא פינס” של כל אחד מכם.

Your Show

השני Stevie, מנסה להעצים את חווית המידע מרשתות חברתיות – והופך אותו לערוצי טלוויזיה. בעזרת הפיתוח ניתן לעבור בין הטרנדים החמים ביו-טיוב, ציוצים של סלבס ועדכונים חיים של כל מה שקורה בחיי החברים שלכם.

Stevie

אך במקביל לגל הרעיונות והפיתוחים שמנסים להשתלט לנו על מסך הטלוויזיה, פייסבוק לא נשארת חייבת ועושה צעד נוסף לקראת התכנים הטלוויזיונים. זה התחיל עם  open graph ונמשך עם הכלים החדשים שמאפשרים לנו להגדיר אם אהבנו תוכנית מסוימת, מה שמאפשר לרשתות  הטלויזיה לדעת יותר על הקהל שצופה בתכנים.

שירות הסטרימינג Netflix כבר יוצר תוכן משל עצמו ללא תלות בטלויזיה המסורתית שכמובן מתוקשר במדיה החברתית  (Raz just watched “House of cards” on Netflix)וגם ל youtube עולות סדרות שלמות ותכנים מלאים, לפעמים אף בתשלום.

בתקופה הקרובה אנחנו צפויים לראות עוד ועוד פיתוחים משלימים שיעזרו לנו לאחד בין החוויה החברתית לטלוויזיה. לא אתפלא אם בשלטים של הדור הבא נוכל ללחוץ LIKE על התוכנית שאנחנו צופים בה, או לצפות בערוץ ייעודי שיציג לנו את ה-news feed.

 כפתור השיתוף ב playstation 4

משחקי הרשת: איך משחקי הכס נראה במדיה החברתית?

בין אם אתם צופים במשחקי הכס או שדרקונים לא עושים לך את זה, אי אפשר להתעלם מהבאזז המשוגע סביבה. סדרת הפנטזיה של HBO הפכה לאחת הסדרות הפופולאריות ביותר בעולם, ומגובה בגיקים ובמעריצים נאמנים עם יותר מדי זמן פנוי בין עונה לעונה. הסדרה הפכה לתופעת רשת והביאה לעולם אין סוף פרסומים, פארודיות, רמיקסים וממים. לא עקבתם? משיר הפתיחה בסגנון סימפסונס ועד למשחקי המם הישראלי, הנה ארבע הדוגמאות הכי חמות שיעבירו לכם את הזמן עד לפרק הבא.

הפארודיות

 הפתיחה של סימפסונס א- לה משחקי הכס

משחקי הכס בסגנון שנות ה- 90 – http://www.youtube.com/watch?v=2fPgIIB67bw

 משחקי הכס אילו היה מסופר ב”נסיכה הקסומה” – http://www.youtube.com/watch?v=AFOXCfoKO1k

 מה היה קורה אילו משחקי הכס היה סיטקום? – http://www.youtube.com/watch?v=864gdSC9KOA

גאווה ישראלית

הנה אחת משלנו, פעילות חדשה שיצרנו ל- yes לקידום העונה השלישית שמשודרת ב- yes Oh. תארו לכם שהיה אפשר להכניס מילים מצחיקות לפה של המלך ג’ופרי או לצחוק קצת על ג’ון שלג. עכשיו אפשר! יוצרים ממים מצחיקים עם הדמויות של משחקי הכס. מאז עליית האפליקציה אתמול מעל 200 ממים שונים כבר נוצרו. מה עם שלכם?  קליק לאפליקציה
משחקי המם

משחקים מושקעים 

Game of Thrones Ascent – הוא משחק מושקע ורשמי של HBO שנועד להכניס את הגולשים לאווירה של ווסטרוז. אהבתם את Red Alert? אז זה די דומה רק שזה משחקי הכס ואתה משחק נגד חברים בפייסבוק. קליק

Join the Realm גם הוא משחק רשמי של HBO ומציע לכם לבנות לעצמכם סמל ודגל ל”בית” בדיוק כמו של סטארק ולאניסטר. למשחק

אז מה הסמל שלכם?

גם פרסום ‘ישן’ לא חייב להיות משעמם

בסוף פברואר, כחודשיים לפני השקת הפרק הראשון, הצל של הדרקון הופיע על הבניין של HBO ובניו יורק טיימס. כן, זה אמיתי. לא, זה לא פוטושופ.

הדרקון אמיתי

דרקון על בנייני החברה

ויש עוד המון דוגמאות לסרטונים ופעילויות וכנראה יהיה עוד מלא כי זו באמת סדרה מעולה. אנחנו לא יכולים לחכות כבר לעונה הבאה..


שנה חדשה, אתר חדש ועדכונים מבלינק

אתר חדש, שנה חדשה, לקוחות חודשים ועוד אי אלו חדשות של הרגע האחרון הם הזדמנות טובה לעצור רגע לחגיגה קטנה ועדכונים על הנעשה כאן אצלנו בבלינק.

לפני כמה זמן מישהו שאל את הבן הקטן שלי דניאל מה אבא עושה. “לאבא יש חבורת אינטרנט” ענה דניאל. מאז אימצתי בחום את השיבוש. במהלך השנה החולפת גייסנו יותר מעשרה עובדים והחברה שהוקמה לפני שש שנים כרעיון שהצלחתי להדביק בו עוד שניים וחצי אנשים, שלא לדבר על שתיים וחצי משכורות, מונה היום 30 עובדים.

קליק להצצה באתר החדש

בלינק פועלת במדיה שהיא כולה אנשים וככזו האנשים הם המרכז והדבר החשוב ביותר, אני גאה להיות חלק ולהוביל את חבורת האינטרנט הכי מוצלחת נחושה וסקרנית בסביבה.

 2012 עברה עלינו ועל המדיה הדיגיטלית בצמיחה מהירה ועליית האתר החדש היא הזדמנות לרכז ולארגן את הידע שנצבר אצלנו, כדי לעזור לנו ולכם לעקוב וללמוד ריכזנו שורה של קייס סטאדיז מפעילויות בולטות שלנו עם לקוחות לאורך השנה. מידע נוסף אפשר למצוא בבלוג הותיק של בלינק.

בחודשים האחרונים הצטרפו אלינו מספר לקוחות חדשים ואנחנו גאים לפתוח את השנה עם שותפויות והזדמנויות חדשות יחד עם אנשי ויסוצקי, קופ”ח מאוחדת, פיראוס מקבוצת תנובה וניקול מקבוצת חוגלה-קימברלי שמצטרפים לעשרות הלקוחות הותיקים שלנו.

אני אנצל את ההזדמנות פעם נוספת בכדי להגיד תודה ענקית לכל הלקוחות שהאמינו ומאמינים בנו יום יום.

פרויקט אחד שעלה בימים אלו ועוד לא הספקנו להכין עבורו קייס סטאדי מסב לנו גאווה גדולה. פרויקט דירוג המוצרים של שופרסל במסגרתו יכולים הגולשים לדרג ולהגיב בפייסבוק על כל מוצרי המותג הפרטי, הוא לדעתי אחד הפרויקטים הראשונים בארץ של שילוב חוכמת ההמונים בענף מורכב ומשמעותי כמו ענף הקמעונאות. בשלב הבא תבצע הרשת שינויים במוצרים שיזכו לביקורות ולחלופין תציע הנחות למוצרים מומלצי הגולשים.

ולסיום… חזון. בדצמבר האחרון התכנסנו ביום חורפי במיוחד בסטודיו אלוף ביפו בכדי לגבש חזון שיעזור לכולנו לדעת למה אנחנו פה ולאן אנחנו הולכים. זה אולי נשמע יומרני מדי וחסר כיסוי אבל במדיה שמשתנה כל הזמן ובצוות שגדל כל הזמן חשוב היה לגבש משהו שאפשר יהיה מעת לעת לבחון מולו האם אנחנו בדרך הנכונה.

אם אתם מתעניינים, תוכלו למצוא את החזון המלא ממש כאן.

תודה!