*/

גמישות, מהירות מחשבה והפסקת חשמל בסופרבול

במצגות שאנחנו מעבירים בבלינק, כחלק מה’אני מאמין’ שלנו אנחנו מדברים בין השאר על גמישות. תמיד עולה השאלה למה הכוונה, עד שמגיעות הדוגמאות וגם אז זה לא תמיד ברור. גמישות יכולה להיות היכולת להתעלם מתת סעיף 12 בספר המותג ככי הוא לא רלוונטי למדיה הזו, להיענות לבקשות הגולשים או פשוט – לשחרר.

האמריקאים כולם התכנסו ביום ראשון האחרון לצפייה בסופרבול, אותו אירוע שבו מפרסמים משקיעים 4 מיליון דולר בפרסומת מושקעת של 30 שניות וביונסה מזמינה את פליטות דסטניז צ’יילד להיות רקדניות הרקע שלה.  אבל סטיתי מהנושא.

בכל אופן, קצת אחרי המחצית הפסקת חשמל הותירה את האצטדיון בניו אורלינס בחשיכה והשאירה את הקהל ביציע ובעיקר בבית משועמם לעשרים דקות ארוכות. התוצאה הייתה אפילו יותר רעש בטוויטר מהרגיל באירוע שכזה.

חלק מהמותגים ששמרו על עירנות השכילו לנצל את ההזדמנות ליצוק עוד קצת טון אנושי למותג שלהם, העלו סטטוסים משעשעים או מתחכמים על הפסקת החשמל ונהנו מאינטראקציה עם קהל כמעט שבוי.

הראשונים לזהות את גודל המאורע היו Oreo ואחריהם, כנראה כשראו את התגובות החיוביות, נהרו כולם.

אוראו - לא בזבזו זמן, חשבו ופעלו מהר והצליחו לייצר פוסט משעשע בשפה הקבועה של המותג עם קריצה

רק ארגון שיודע לשחרר ולסמוך על אנשי המקצוע שלו (בין אם זו סוכנות או מחלקה בארגון) לנצל הזדמנויות יוכל להשתלב בשיחה כזו.
תוכניות מאושרות מראש זה טוב וחשוב להתנהלות השוטפת, אבל לא ככה אנשים עובדים. הם מונעים ממה שקורה כאן ועכשיו ולא מהגאנט שאושר בשבוע שעבר.
כדאי ללמוד גם לשחרר, להקשיב ולהתאים לאט לאט ובצעדים קטנים. אולי תופתעו.

באאודי שלחו קצת תאורת LED לאצטדיון

 

וולגרינס מוכרים גם נרות.

ותאורה.

הסידרה הפוסט-אפוקליפטית של NBC נפתחת בהפסקת חשמל כלל עולמית ומשם זה הולך ומידרדר. לפחות כאן הצליח להם

גם אבקת הכביסה טייד הצטרפה לחגיגה, וזה אפילו לא נראה מאולץ

היו כאלה שלא הלכו עם זה עד הסוף, וניצלו את ההפוגה כדי לקדם עוד קצת מהפרסומות המאוד יקרות שלהם. זה עבד הרבה פחות טוב.

גם גופים ממשלתיים לא היססו. כאן משרד הבריאות האמריקאי מציע לא להישאר בחשכה כמו שחקני הפוטבול, ולקבל פרטים על ביטוח בריאות

הקשבה ושינוי: השלב הבא במדיה חברתית לארגונים

כמו כל טכנולוגיה חדשה גם המדיה החברתית עברה את כל השלבים המתבקשים, החל מ”מה זה בכלל השטויות האלו” דרך “בוא נחסל את זה לפני שזה יחסל” אותנו ועד ל”בוא נעשה את זה” ו- “וואו זה ישנה את העולם”.

מדיה חברתית בארגונים

מה השלב הבא?

היום, חמש שנים מאז החלה לצמוח המדיה החדשה נראה כי בישראל מרבית הארגונים השלימו או לקראת סיום השלב הראשון בשילוב הארגון במדיה החברתית. ההגדרה הטובה ביותר לשלב הזה ותסלחו לי על הצבאיות הוא שלב הפריסה.

שלב ראשון, פריסה: בשלב זה ארגונים למעשה כבר בחרו להם באילו ערוצים לפעול (בארץ לרוב הערוץ הוא פייסבוק אבל גם יוטיוב או טוויטר הם ערוצים שחלק מהארגונים פעילים בהם), הכריעו פחות או יותר את הקרב מי יהיה אחראי על המדיה החברתית בארגון (השיווק או הדוברות- לרוב השיווק), צברו לעצמם קהל והחלו לנהל תוכן באמצעות סוכנויות או בעצמם בכדי לפעול ולהפעיל את הקהל לאורך זמן בערוצים שנבחרו.

במרבית הארגונים כבר פועל תהליך למתן מענה שירותי במדיה החברתית, הוגדר תקציב מסוים הנדרש לתחום וגובש סט ראשוני של יעדים ומטרות, לרוב יעדים כמותיים של מספר חברים ורמת השתתפות (engagement).

שלב שני, הקשבה ושינוי: בשלב זה מתמנה אחראי על מדיה חברתית בארגון שתפקידו לשלב בין המחלקות השונות. בתהליכי העבודה של הארגון במדיה חברתית לוקחים חלק גם אגפי המכירות, השירות, המחקר והפיתוח העסקי. קהילות צרכנים מוקמות ומנוהלות לאורך זמן סביב מותגים או פעילויות שונות של הארגון, שפה שונה ותוכן שונה מיוצר לכל ערוץ בנפרד. הארגון מפתח יכולת ומתנסה בשילוב מידע רלוונטי מצרכנים בתהליכי קבלת החלטות וחוכמת ההמונים מחלחלת לארגון, החל משילוב של צרכנים בתהליכי שיווקיים או עיצובים ועד לבדיקת השירות או המוצר ושיפורו.

כאמור אם תבדקו מסביבכם תגלו שרוב הארגונים כבר סיימו את שלב הפריסה, מי עם יותר חברים ומי עם פחות, מי ביותר רצינות ומי בפחות אבל רק בודדים, אם בכלל, החלו את דרכם בשלב השני. שלב זה מתגמל לא פחות מהראשון ולאורך זמן עשוי ליצור פריצת דרך עסקית ומסחרית, אבל הוא גם מורכב יותר וקשה יותר.

חם בחוץ, חם בבלינק: שלושה פרויקטים יוצאי דופן

הרבה מאוד קורה במדיה החברתית וכאן אצלנו בבלינק, וזו הזדמנות מצוינת עבורנו אחרי תקופה של עבודה מאמצת לשתף בשורה של פעילויות שעלו השבוע לאוויר.


העידוד האולימפי: לקוחות שופרסל מברכים את המשלחת האולימפית על שלטי חוצות בזמן אמת


http://bit.ly/Shufersal_Olympics


פרויקט ראשון שלנו של חיבור בזמן אמת בין פייסבוק לשילוט חוצות דיגיטלי. במסגרת פעילות שיווקית של שופרסל, שנותנת חסות רשמית למשלחת האולימפית, העלינו אפליקציה לעמוד הפייסבוק של הרשת שמאפשרת לחברי העמוד לברך את הספורטאים.

כשהברכה בליווי תמונת הפרופיל של המברך עולה לעמוד, היא עולה גם לשלושה שלטים דיגיטליים מרכזיים סמוך לעזריאלי, בכניסה לאזור התעשיה בהרצליה פיתוח ובראשל”צ. בעזרתם האדיבה של אנשי רפיד ששותפים למהלך והרבה גמישות וסיוע מצד מנהלת הדיגיטל של שופרסל דנה טוביש, הצלחנו לייצר מנגנון טכני, לוגיסטי וטכנולוגי שיאפשר להציג את תמונות הגולשים במהלך כל היום על גבי השלטים ולעורר עניין, התרגשות וחשיפה הן בקרב הגולשים והצופים בעמוד והן בקרב הקהל הרב שחולף על פני השלטים במהלך היום.שלט בצומת עזריאלי עם ברכה אולימפית

שלט בצומת עזריאלי עם ברכה אולימפיתהשילוב של ההופעה על שלט חוצות מרכזי בזמן אמת, עמוד הפייסבוק של שופרסל שיש בו כ-150 אלף חברים ורגשי הפטריוטיות הישראליים לקראת האולימפיאדה מניב הצלחה אדירה ועניין רב. הפעילות שעלתה ביום ראשון הניבה כ- 1000 ברכות רק בארבעה ימים.


יוצרים מחלב: בית קרטוני החלב של משפחת רישין ותנובה


http://bit.ly/TheMilkProject


רן ונילי רישין רצו בית משחקים גדול ויפה בחצר עבור בנם אוהד. במקום לרוץ לחנות הפיראט האדום הקרובה לביתם ולקנות בית כזה הם החליטו לתכנן ולבנות אחד, כבר משהו שרובנו לא עושים, אבל כאן רק מתחיל הסיפור.

הזוג רישין ישבו ותכננו בית משחקים רחב מימדים שכל כולו ייבנה מקרטוני חלב ממוחזרים. את העבודה המשותפת של שניהם יחד עם אוהד ואת התוצאה המרהיבה הם פרסמו בבלוג שהקימו ברשת תחת השם Ohad Milk Playhouse. גולשים רבים עקבו אחרי הפרויקט המרהיב והתוצאה כאן לפניכם.משפחת שירין ובית החלומות מקרטוני החלבבתנובה ראו את הסרטון באהבה ובהפתעה והחליטו לנסות ולקחת את הרעיון צעד קדימה. אחרי פגישה לבבית במיוחד בין איילה צורף, מנהלת דיגיטל קונצרני בתנובה ובני הזוג רישין התחלנו לפתח במשותף את הפרויקט “יוצרים מחלב”. הוא עלה השבוע לאוויר בעמוד הפייסבוק של תנובה כפרויקט יצירה משותף להורים וילדים לימי הקיץ הלוהטים.

תנובה יוצרים מחלבהפרויקט בו לוקחים חלק בני הזוג מתחלק לשני חלקים: מצד אחד מוזמנים מקצועני עיצוב, תכנון ועשה-זאת-בעצמך להציע רעיונות למבנים, משחקים או צעצועים שבנויים מקרטוני חלב ומצד שני פעילות קלילה יותר לחובבים, שמזמינה גולשים להעלות תמונות של חפצים ודברים שעשו יחד עם הילדים מאריזות מוצרי תנובה.

הפעילות מעוררת עניין ואהדה רבה בפייסבוק וברשת ומסיעת לתנובה לתקשר לחזק ולקחת חלק בפעילות גולשים בדרך אחרת וחדשה סביב מוצרי החברה.


Better Blog: הבלוג של Better Place


http://blog.betterplc.co.il/


לא קל לשנות את העולם, ומי שעושה זאת צריך להסביר הרבה דברים להרבה אנשים בדרך. Better Place של שי אגסי המפתחת פתרון לרכבים חשמליים שנועד לשנות את הדרך בה כולנו נוסעים, עברה השבוע עוד שלב והחלה בשיווק מאסיבי של הרכבים.

Better Place ושי הם לקוח ותיק שלנו כאן בבלינק ואנחנו מכירים היטב את החששות ואת התהיות הרבות של צרכנים מהשינוי העצום שהחברה מביאה איתה. לקראת השקת קמפיין הטלוויזיה של החברה הערכנו כי כמות השאלות ברשת תגדל משמעותית. בכדי להיערך ולענות בזמן אמת לשאלות הללו, שדרגנו את בלוג החברה והעלנו לאוויר שורה של מומחים שעונים לשאלות הנפוצות שעמדו להגיע.


הבלוג של בטר פלייס
במקביל ערכנו אירוע גדול בשיתוף carsforum, קהילת הרכב הגדולה בישראל ובהשתתפות המומחים ושי אגסי עצמו. עם השקת הקמפיין בשבוע שעבר עלו מאות תגובות ושאלות ברשת, חלקן נענו על ידינו ועל ידי צוות Better Place וחלקן זרמו לבלוג החברה. האירוע המשותף עם carsforum שחבריו עדכנו בלייב מהאירוע בקהילה הניב גם הוא כמות שיחות עצומה עם למעלה  מ- 150,00 צפיות ויותר מ500 הודעות גולשים בנושא.