*/

לקבל כרטיס טיסה במסנג’ר של פייסבוק

30.12.2015 | אדוה קירש,

פייסבוק ממשיכה לבסס את עצמה כפלטפורמה משמעותית להענקת שירות לקוחות לצרכנים ולהעמקת הקשר הישיר בין המותג לגולשים. על מנת להקל על החברות והמותגים לנהל את מערך שירות הלקוחות שרק הולך וגדל, פייסבוק הכריזה על מספר עדכונים שאמורים להיכנס בהדרגה לכל העמודים בחודשים הקרובים.

חלק ניכר מהחידושים נוגעים לאפליקציית המסנג’ר שעתידה לאפשר קשר מורכב, מעמיק ורחב יותר לגולשים כאשר הם מדברים מול מותגים. על פי החזון של פייסבוק, בעתיד הלא רחוק כל הקשר בין החברה לצרכנים צפוי להתקיים בפלטפורמת המסנג’ר, שתכלול לא רק התכתבות ומענה בנוגע לבקשת מידע ופרטים, תלונות ותשבוחות, אלא גם רכישה מקוונת, החזרות וניהול תהליכים מורכבים בהרבה.

אחת מהחלוצות בהענקת שירות רחב יותר במסנג’ר היא KLM שהודיעה שתשיק עד סוף השנה אפשרות לבצע booking ולקבל  boarding passesדרך המסנג’ר (פירוט נוסף בנושא ניתן למצוא כאן).
אז עד שכל השירותים החדשים והאפשרויות יגיעו גם אלינו, הנה ריכוז של כל העדכונים האחרונים בנושא שירות הלקוחות שאתם חייבים להכיר:

 

  1. תצוגה חדשה של זמני המענה בעמוד – בקרוב האדמינים בעמוד יוכלו לקבוע כיצד תופיע תצוגת זמני המענה בעמוד (“תוך דקות” / “שעות” / יום), וזאת על מנת להתאים את הצפייה של הגולשים. כדי להבליט את זמני המענה, הם יופיעו לגולשים גם במסנג’ר בעת כתיבת ההודעה.

 

  1. עמוד יוכל להציג הודעת “away” כדי לסמן לגולשים שאין מענה בעמוד. את ההודעה ניתן להציג בסיום שעות העבודה של נציגי השירות, בשבתות ובחגים. כך ניתן יהיה לסביר לגולשים מדוע הם אינם מקבלים תשובה מיידית. בנוסף, כאשר עמוד מוגדר away תהיה אפשרות לייצר הודעה קבועה ואוטומטית שתועבר לגולשים שפונים.

אד1

 

  1. שינוי עיצובי בהודעות הפרטיות – בוודאי נתקלתם כבר בנראות החדשה של לשונית ההודעות הפרטיות שנועדה לאפשר צפייה בהיסטורית השיחה. בעתיד, בצד השיחה יופיע מידע על הגולש ששלח את ההודעה, ותינתן אפשרות להוסיף הערות על כל פונה – כמו דגשים משירות הלקוחות, מוצרים מועדפים והסטוריית פניות. בנוסף, בקרוב יהיה ניתן להוסיף תיוגים כדי לתייג את השיחה ולמצוא אותה מאוחר יותר.
    ההערות והתיוגים יהיו ויזואליים רק לאדמינים בעמוד.
  2. אחד מהשינויים המעניינים ביותר הוא יצירת עמוד חדש עבור האדמינים בעמוד שיסייע במעקב אחר תגובות בעמוד. מדובר בכלי חדש בשם “comments” שיופיע בלשונית “activity”. מטרת הכלי היא לעקוב אחר התגובות האחרונות שהתקבלו בעמוד ולאפשר לאדמינים לענות עליהן במקום מרוכז.

אד2

בלשונית יהיה ניתן לסמן בדגל אינטראקציות ספציפיות, לעקוב אחריהן ולעשות פולו-אפ. גם כאן יופיעו פרטי הגולש בצד כל תגובה כדי לסייע בקבלת הקשר וקונטקסט נכון. 

Duck Face – Out , Sparrow Face – In

ליפנים כנראה נתפסו הפנים לאחר 4 שנים של שימוש אגרסיבי ב-Duck Face ברשת, ועכשיו הם המציאו את הדבר הבא, מוזר לא פחות. את הפרצוף הקודם היה קל לבצע, פשוט לוקחים את הסמארטפון, מצמידים את השפתיים הכי קרוב שאפשר עד שנוצר מקור של ברווז ומצטלמים. עד כאן, הכל טוב אבל לאחרונה צצה ברשת תופעה חדשה שהגיעה גם היא, איך לא, מהמזרח הרחוק. Sparrow Face – פרצוף דרור.

Sparrow Face

מתוך - http://kotaku.com/

זה ללא ספק הדבר החם הבא שכבר בוער ברשתות החברתיות ביפן. איך עושים את זה? כדי לקבל את מראה ה”דרור”, פתחו את העיניים הכי רחב שאתם יכולים, והשאירו פתח קטן בפה והעיקר להיראות חמודים ומתוקים. זה כאילו אתם גוזל קטן שרק מחכה לקבל את האוכל מאמא.

פרצוף דרור, מישהו?

מתוך http://girlschannel.net/

אם אתם מרגישים שגם זה קטן עליכם ואתם בקטע של חיות אקזוטיות, תוכלו לנסות גם את ה-Frog Face – פשוט הוציאו לשון כמו צפרדע והצטלמו כמו מיילי סיירוס בהצלחה!

Frog Face is the new Duck Face?

איך הגענו ל100,000 גולשים בבלוג שופרסל

השקה: פברואר 2013

הבריף: לייצר פתרון לחיבור אישי בין גולשי שופרסל לעולמות התוכן של  – בית אוכל ומשפחה. להביא ליצירת קשר אישי ומתן ערך אמיתי לגולשים ברשת בעזרת שופרסל.

 הרעיון:  הקמת בלוג לשופרסל ומינוי פרזנטורית.

הבלוג של שופרסל תוכנן להיות הרחבה של פעילות הפייסבוק ולאפשר יצירת תכנים מגוונים יותר. להביא לשיתוף גולשים ביצירת תכנים ולקשר בין עמוד הפייסבוק לתוכן נוסף, מורחב ורלוונטי. התכנים יסבבו את עולמות התוכן של אוכל, בית ומשפחה, ויכללו בין השאר מתכונים, טיפים, ועוד.

במסגרת השיווק בפייסבוק הבלוג יאפשר תגובות ולייקים בfacebook connect –  כל תגובה ו- Like שיעלו בבלוג יופיע גם בפיד של הגולש. ניתן יהיה להצביע למתכונים, או להגיב ולהוסיף טיפים.

התהליך:  לב התהליך היה בחירת הפרזנטורית שתייצג בצורה הנכונה ביותר את הערכים וה”אני מאמין” של שופרסל ברשת- חמימות וביתיות, מלווה במקצועיות חסרת פשרות. את החיפוש מיקדנו בקרב בלוגריות מובילות בתחום ניהול הבית, בישול וצרכנות, זאת, מתוך הבנה ששם נמצא את היכולת לייצר קשר אישי קרוב.

לא היינו צריכים לחפש רחוק.  מצאנו את הפרזנטורית בקהילת השופרסטאר –קהילת מובילי הדעה של שופרסל. שופרסטארית עם אחד הבלוגים המובילים בארץ- דפני פתיחה מבלוג מטבחונט, הידועה בשמה “דפני מטבחונט“.

עם עשרות אלפי כניסות מדי חודש, ואלפי עוקבים בעמוד הפייסבוק, דפני מנהלת את אחד הבלוגים העצמאים המובילים בארץ. מה שהקסים אותנו סופית, מעבר לכתיבה הנפלאה והאהבה הגדולה שעברה בכל פוסט ופוסט לנושאי הבית והבישול, זה התגובתיות הבלתי מתפשרת של דפני. לכל שאלה בבלוג או בעמוד הפייסבוק ראינו שדפני עונה במקצוענות, ומכל הלב. ידענו שמצאנו את שביקשנו.

בתהליך בחירת השם לבלוג ביקשנו ליצג את הבית והחום שמביאה איתה דפני ואחרי התלבטות בחרנו בשם “הרשימות של אמא”. הבלוג עוצב בהרבה אהבה עם נוכחות מינימלית למותג  והמלכת התוכן למרכז העניינים. הוספנו עשרות מתכונים ומלאי תכנים עשיר כבסיס לבלוג, והשקנו את הבלוג לעולם.

לשמחתנו הרבה, הבלוג התקבל באהבה גדולה. הגולשים נכנסו באלפים לכל אחת מהכתבות הגיבו ושיתפו את התכנים. החיבור אשר קיווינו לו, אכן נוצר, ומספרי הכניסות לבלוג הלכו וטיפסו באופן עקבי, כמו גם התגובות החמות של הקוראים, אשר לא הפסיקו להמטיר מחמאות על הבלוג ותכניו.

קידום הבלוג נעשה באמצעות עמוד פייסבוק של שופרסל ועל ידי contact marketing לתכנים דומים ברשת.

מה עבד טוב:  מאז תחילת התהליך הקפדנו על תוכן עם ערך אמיתי לגולש, המעטנו מאד בתוכן שיווקי של שופרסל וכך יצרנו תוכן שהגולשים לא היססו לקרוא לשתף או להחמיא לו.

מה לא עבד:  עם ההשקה הופתענו לגלות שהכניסות דרך המובייל מהוות כ30% מהתנועה בבלוג.  לא שיערנו שכמות הכניסות מהמובייל תהיה כה גבוהה ומיד התחלנו לעבוד על גרסת המובייל שעתידה להיות באוויר כבר בימים הקרובים.

תוצאות: 4 חודשים לאחר השקת הבלוג אנחנו עומדים על חצי מליון צפיות בכתבות, על ידי 100,000 יוניקים!

שופרסל בנתה נכס דיגיטאלי נוסף להעברת מסרי המותג וליצירת קשר עם גולשים.

ואת דפני כבר עוצרים ברחוב בשאלה: “את דפני משופרסל?”

הזדמנות להגיד תודה: רונן בר שלום מנהל אגף שיווק בשופרסל, דנה טוביש מנהלת שיווק דיגיטלי על שרצו לעוף איתנו הרחק, והאמינו בפרויקט. וכמובן תודה והמון אהבה ולדפני (פתיחה) מטבחונט.

וכמובן יש מתנה לחגיגות: פוסט חגיגות 100,000 יוניקים עם עוגה חגיגית במיוחד!