*/

הפרסום באינסטגרם עוד רגע כאן ועוד עדכונים מפייסבוק ישראל

08.09.2015 | אדוה קירש,

השבוע השתתפנו בכנס מרתק שערכה פייסבוק ללקוחותיה, שהתמקד בין היתר ביתרונות שיש לקידום בפייסבוק מול הטלויזיה ובהשקת הקידום באינסטגרם בישראל. החדשה הגדולה היא שהפרסום באינסטגרם יחל בישראל יחל כבר ב-30 בספטמבר. כל הקידום יעשה דרך הפאוור אדיטור של פייסבוק, ויתבסס על נתוני הגולשים שכבר קיימים בפלטפורמה. בשלב הראשון הקידום באינסגרם יתחלק לשלושה סוגים: מודעות לינק שמובילות לאתר חיצוני, סרטונים ומודעת app install.

11913237_10153310793782928_1275252139862058298_n

למה שווה לפנות ללקוחות באינסטגרם?

הנה כמה נתונים מעניינים על היקף וחוויית השימוש:

♥ נכון להיום יש 1.6 מיליון ישראלים פעילים בחודש באינסטגרם, וכמיליון ביום.

58% אחוז מהמשתמשים אומרים שהתמונות באינסטגרם גורמות להם לחשוב ולהתרגש.

הרבה גולשים מדווחים כי הם נכנסים לאינסטגרם כדי לקבל השראה.

60% מבין הגולשים באינסטגרם בגילאי 18-24 נכנסים לאפליקציה 10 פעמים ביום.


אם אתם כבר פעילים באינסטגרם וגם אם לא, זה הזמן לחשוב על כלי הקידום החדשים שיושקו בסוף החודש, לרתום את הפלטפורמה למטרותכם ולתרגם לתוצאות – תדמית, חשיפה, כניסות לאתרים ועוד.

 

סלולר = וידאו

בנוסף הוצגו בכנס נתונים מרתקים לגבי חוויית השימוש בפייסבוק, ועל היתרונות שצובר הפרסום בפייסבוק על פני פרסום בטלוויזיה. מסתבר כי בישראל ישנם 4.2 מיליון משתמשי פייסבוק פעילים, מתוכם 3.2 פעילים מהנייד. פייסבוק מדווחת על ירידה במספר הפוסטים שהם טקסט בלבד ועל עלייה בתמונות ובוידאו – לדברי פייסבוק הפיד שלנו יהפוך בקרוב ברובו לוידאו.

AtD1erdmJUsvbUE4z-5eZMXwEH_Dh7fR3ZWBxAUguJJK

בנוסף מסתבר ש-76% מהמשתמשים צופים בסרטונים מהנייד וממחקר שנעשה עלה שרמת הקשב והריכוז לפרסומות גדולה ב-82% אחוז יותר בנייד בהשוואה לטלויזיה. ככל שהמסך קטן יותר, הריגוש גדול יותר. בשילוב עם היכולת לקדם קמפיינים בפייסבוק לפי המיקום של הגולשים, מדובר בכלי שרק הולך, משתכלל וצובר תאוצה לעומת המדיה המסורתית.

20150907064152

מקדמים וידאו ותוכן בפייסבוק? 6 חידושים שאתם חייבים להכיר

13.07.2015 | עדי לוין,

פייסבוק ממשיכה להתאים את עצמה לעידן הווידאו ומכריזה על שינויים כמו דירוג חדש לסרטונים שיובלטו בפיד, שיטות תשלום חדשות, מודעות קרוסלות חכמות ועוד. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת 

1. מקדמים וידאו? קבלו 10 שניות ראשונות בחינם. פייסבוק צפויה לשנות את מודל תשלום למפרסמים בוידאו, בצורה שתחייב את המפרסם רק אחרי צפייה של יותר מ-10 שניות. פרטים נוספים כאן

2. מה הוידאו שלכם עשה היום? הרשת החברתית כבר החלה להעלות תוספים חדשים לאינסייטס של העמודים, כשבמרכזם לשונית ייעודית לוידאו שמפרטת נתונים סביב ביצועי סרטונים בעמוד. פרטים נוספים כאן.

וידאו

  1. שינוי בהבלטת הסרטונים בפיד. בפייסבוק הגיעו למסקנה שאת הוידאו לא מספיק למדוד באמצעות אינטראקציות (לייק, שיתוף, תגובה). לכן האלגוריתם החל לספור ולדרג את הסרטונים באמצעות מעקב אחרי פעולות כמו הפעלת קול, העברה לתצוגה במסך מלא ועוד. בנוסף, פייסבוק תציע לגולשים שביצעו את הפעולות האלו סרטוני וידאו נוספים שיכולים לעניין אותם. פרטים נוספים כאן.

 

  1. וידאו ממומן במסגרת פיצ’ר המומלצים. פייסבוק עתידה להשיק פלטפורמה נוספת לקידום וידאו במסגרת פיצ’ר הסרטונים המומלצים. לאייטמים המומלצים יתווספו גם סרטונים ממומנים, ואת הרווח עליהם תחלוק הרשת החברתית עם יצרני התוכן לפי מודל חדש. עוד פרטים כאן.

 

  1. מודעות קרוסלה: עד 10 אייטמים. עד לאחרונה היה ניתן לייצר מודעות קרוסלה (כלומר, מודעה שמפנה ליותר מאייטם אחד) עם 3 אייטמים מקסימום. כעת פייסבוק הרחיבו את מספר האייטמים עד ל-10 בכל מודעה.  לקריאה נוספת: כאן

קרוסלה

  1. תעדוף אייטמים במודעות קרוסלה לפי הצלחתם. פייסבוק שכללה את אופן הצגת האייטמים בתוך הקרוסלה ומאפשרת לתעדף אותם לפי הביצועים. הפיצ’ר החכם גורם לאייטמים המוצלחים להופיע בתחילת הקרוסלה, ולאייטמים פחות מקליקים להידחק לסוף. באופן זה מתבצע תעדוף בזמן אמת, שמשמעותו הגדלת הסיכוי להקלקה על המודעה.

מיהן קבוצות הפייסבוק (הסגורות) הגדולות בישראל?

13.07.2015 | אדוה קירש,

מאות אלפי ישראלים לא טועים: קבוצות הפייסבוק הן הפורומים החדשים, ואת הגדולות שבהן אתם חייבים להכיר. לגזור ולשמור

קבוצות הפייסבוק הן ללא ספק הפורומים החדשים. מאות אלפי משתמשים ישראלים לוקחים חלק בקבוצות פתוחות וסגורות בפייסבוק שמרכזות שיח רחב ומשמעותי בנושאים רבים ומגוונים – מקבוצות מקצועיות, דרך תחביבים ותחומי עניין ואפילו קבוצות תמיכה. גם מותגים וחברות מקפידים להאזין לשיח בקבוצות שנמצאות בקהלי היעד ותחומי העניין שלהם על מנת לזהות מגמות צרכניות, משברים ומחאות רשת ושיח סביב מוצרים.

blog_FBgroups

חלק מהקבוצות המשמעותיות בפייסבוק הן סגורות ומצריכות אישור מחבר קבוצה או אדמין על מנת להיחשף לתוכן ולקחת חלק בשיח. SpyTheNet ערכו מיפוי של עשר הקבוצות הגדולות ביותר בישראל. אם אתם עדיין לא שם, זה הזמן למצוא את הקבוצה הרלוונטית לכם ולהתחיל להתעדכן:

1. דירות בין חברים בתל אביב

2. מאמאזון

3. דירות מפה לאוזן בת”א

4. צריכים משו???

5. משרות הייטק ושיווק ללא ניסיון

6. המציאות שלי באיביי :)

7. e-ma-bey

8. סימן שאתה מרוקאי – דיילנא אורגינל

9. רק לבוא ולקחת – מערכת שיתוף חפצים

10. לא יוצאות מהמטבח: המקום לחובבי הבישול והאפיה

11. טעמים

12. מכורי איפור אנונימיים-פורום תפוז

13. אמהות משקיעות

14. דירות ברות השגה

15. סטטוסים  באהבה

16. דירות מפה לאוזן בירושלים

17. Atsmaim עושים שינוי

18. משרות שוות בין חברים

19. עוגות, עוגיות ומאפי יום הולדת-שיתוף רעיונות\תמונות והשראה

20. לוח טרמפים – ירושלים