*/

קייס סטאדי: איך יצרנו אינטראקציה עם 40,000 נערות ב-4 ימים

האינסטגרם הוא גן עדן לאנשים יצירתיים, ועבור כמה וכמה מהם הוא הפך תחביב וחלום למציאות עם עשרות אלפי עוקבים, פידבקים יומיומיים, קהילה תומכת ומעריצה ואפילו מכירות.

אנחנו עוקבים ומנהלים קשרים יומיומיים עם אינסטגרמים ישראלים רבים שפורחים ברשת הישראלית ומחברים בין האנרגיה הייחודית שלהם למותגים רלוונטיים.

מהלך אחד כזה שאנחנו גאים בו במיוחד הוא מהלך obmove# – שיתוף פעולה שיצרנו בין גל גולד המדהימה לג’ונסון אנד ג’ונסון יצרנית ob .

#obmove

נתחיל בגל, רקדנית ואינסטגרמרית פעילה עם 200 אלף עוקבים שמעבירה שיעורים וסדנאות ריקוד. את ob אין צורך להציג אחד המותגים החזקים בתחום ההגיינה הנשית.
המסר של ob הוא עשייה, או באנגלית – doer be a.

במסגרת הפעילות המשותפת עם גל גולד (שמי שעוקב אחריה או יציץ בעמוד שלה יראה שהיא בהחלט ראויה לתואר אחת שעושה) יצרנו סדנת ריקוד ייחודית שמי שזתכה להשתתף בה יהיו הנערות שיוכיחו שהן ראויות כמו גל לתואר כאלו שעושות ומעיזות.

הפעילות רוכזה בעמוד של גל באינסטגרם כדי לפנות לקהילה שלה שעונה במדויק על הגדרת קהל היעד של ob.
בסרטון היציאה לדרך ביקשה גל מהבנות לעלות תמונות וסרטונים שממחישים את העשייה שלהן וההשראה שלהן ולתייג #obmove. הסרטונים והתמונות מעוררי ההשראה ביותר יוזמנו לסדנת ריקוד מיוחדת שתתועד ותשודר בשידור חי ברשת.

המהלך עדיין בשיאו אבל התוצאות היו מהירות ומדהימות. ב-4 ימים צפו בסרטון 40 אלף נערות שהעלו 895 תמונות. מכאן הפעילות תמשיך לבחירת הזוכות ולסדנה מתוקשרת ברשת שתביא את המסר ותעביר אותו לקהל היעד תוך עשייה בפועל ולא רק דיבור.

קייס סטאדי: תמי4 משיקים סדרת צבעים אורבנים

ב”תמי 4″ של שטראוס מים השיקו צבעים חדשים לקולקציית ה-Urban שלהם כשהמטרה הייתה: השגת נחשקות בקרב צרכנים. איך עושים את זה? מדובר במתקני מים שכבר כולם מכירים, ולכן חשוב לצאת מהקופסא – תרתי משמע – ולהבין מה יתפוס את עיני הגולשים.

המהלך המרכזי שבחרנו ללכת עליו הוא שיתוף פעולה עם מובילי דעה – תכנים שכמובן קודמו ביוטיוב ובפייסבוק. הקמפיין התמקד באורבניות עצמה – בר המים תמי 4 והצבעים שלו, כשכל אחד מהם משקף תדמית אחרת של אורבניות. ארבעה צבעים חדשים = ארבעה מובילי דעה.

תמ1

אז מה עושים? בחרנו ארבעה מובילי דעה מתחום הלייף-סטייל והאופנה שחיים ומצלמים את העיר, והתאמנו לכל אחד מהם צבע מהקולקציה החדשה. מושיק גלאמין קיבל את ה- Nightlife, נסטיה ליסנסקי קיבלה yellow texi, מיטל ווינברג אדר קיבלה את ה- Skyline ולירן כוהנר נבחרה לקבל את ה- concrete.

כל אחד העלה סרטון עם החוויה האורבנית שלו, כפי שהוא רואה אותה. הסרטונים עליו לפרופילי האינסטגרם שלהם והביאו יותר מ-2,000 אינטראקציות אורגניות.

תמ7

 

תמ2

הבאז הרציני סביב הקמפיין התרחש, איך לא, בפייסבוק. הסרטונים עלו לעמוד הפייסבוק של תמי4 , קודמו במהלך הפרויקט והגיעו לכמעט חצי מיליון צפיות (!).
כמעט 60 אלף גולשים \ מעל 10% מהגולשים  צפו בסרטונים עד הסוף – נתון מרשים מאוד, ורבים מהם אף שיתפו את הסרטונים.

קהל היעד שהניע להכי הרבה אינטראקציות הוא גברים בגילאי 25-34, ויחד עם זאת אחוז הריץ’ הממוצע בקמפיין היה 71%, מה שמעיד על חשיפה לקהל יעד רחב.

תמ3

תמ5

תמ4

הסרטונים עלו גם לערוץ היו-טיוב של תמי4 – והניבו 203,418 צפיות. במקביל, הועלו מספר כתבות לבלוג של תמי 4, שקודמו גם באאוטבריין.

במהלך הקמפיין העלנו גם בעמוד הפייסבוק של תמי4 פעילות קיר שבישרה לגולשים על הקולקצייה האורבנית והזמינה אותם להעלות את התמונות העירוניות שלהם עם אחד מצבעי הקולקצייה החדשה – קיבלנו מעל 800 תמונות לפעילות. שנארזו לסרט סיכום

2 התמונות הטובות ביותר קיבלו מצלמת גו פרו מתנה !

תמ6

למעשה, עברנו את כל המדדים שהצבנו בפנינו בכל הקטגוריות ואף מעבר לכך. כך למשל – למרות שהגדרנו יעד של 320,000 צפיות בסרטונים – השגנו יעד של 448,000 – 140% – רק בפייסבוק. פעילות הקיר גם היא הביאה נתונים מרשימים עם מעל 800 תמונות מדליקות בצבעי הקולקציה החדשה.

אז מה המסקנה?
שילוב של כלל הפלטפורמות יחד תוך שילוב של מובילי דעה יצר את הנוסחא המושלמת. הגולשים פשוט לא היו יכולים להתחמק מהקולקציה החדשה, הם אהבו אותה, שיתפו אותה ודיברו עליה.

קייס סטאדי השקת טילון קיטקט: איך מחברים את זה?

הקיץ הוא ה-עונה של הגלידות, והשנה החליטו בגלידות נסטלה להשיק לכבוד העונה החמה מגה להיט שהוא חיבור מופלא בין שני עולמות: טילון וניל ובתוכו קיטקט בילט אין. המטרה שלנו היתה מאוד פשוטה והיא שקהל היעד הרלוונטי ישמע על המוצר. אז איך מחברים בין המוצר הכיפי לבני הנוער והצעירים שבחופש? ממש ככה:

למעשה הפקנו פעילות רשת שבמרכזה ביקשנו מהגולשים להעלות סרטונים עם הדרכים המקוריות ביותר לחבר את הקיטקט לטילון. את כל הסרטונים ריכזנו במיניסייט החתיך הבא, מותאם ווב ומובייל, שבו גם  אפשרנו למשתתפים להעלות סרטונים מהפלטפורמות השונות: פייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב. אתם מוזמנים להתרשם בעצמכם:

קיקט

על מנת להגיע לקהל הרלוונטי רתמנו להשקת המהלך ארבעה יוטיוברים מובילים בקרב בני נוער והפקנו איתם סרטונים מקוריים שבהם הם מציגים את הפתרון שלהם לחיבור בין קיטקט לטילון. השמות החמים הם עופר ומאור, ליברה, הדובים וליאת מקלר. לא מכירים אותם? כנראה שעברתם את גיל 18 ;-) אבל עבור הקהל הצעיר יותר הם כוכבים מובילים בתחומם, ועל כך יעידו המוני העוקבים בערוצי היוטיוב שלהם.

את הפעילות קידמנו בצורה יעילה בעמוד הפייסבוק הפופולרי של גלידות נסטלה באמצעות פוסטים שהפנו את הגולשים ישירות למיניסייט הפעילות ואיפשרו שיתוף נוח וקל של הסרטונים שהכינו. במקביל, קידמנו בעמוד את הסרטונים המובילים במטרה להגיע לכמה שיותר גולשים תוך ניצול יתרונות הוידאו בפייסבוק.

תוצאות, רבותיי תוצאות!

לקידומי הפעילות נחשפו 1.2 מיליון (!) גולשים. למיניסייט הועלו 100 סרטונים מקוריים, יצירתיים ומצחיקים שהציגו דרכים שונות לחיבור בין הטילון לקיטקט. כל הסרטונים של כוכבי הרשת נחשפו 3 מיליון פעמים, כש-37% מהצופים צפו עד 50% מהסרטון. אחוזי הנטישה מהמיני סייט היו נמוכים מאוד (כ-2%). 98% מהכניסות למיניסייט היו איכותיות והכילו סיור וצריכת תכנים.

לסיכום, הפעילות עלתה על כל הציפיות והובילה לחשיפה אדירה למותג וכן לפעילות. השילוב בין הקריאטיב למוצר היה מדוייק ורלוונטי והביא עימו פרשנויות שונות ומגוונות לשאלה: “איך מחברים את זה?”. הפעילות היוותה מעין “קייטנה” לחופש הגדול ואפשרה לקהל היעד לחשוב כיצד לפצח את המשימה בעצמם ויצרה חיבור רגשי בין המוצר לבין הקהל.

בקיצור, מי רוצה ביס?